Jānis Ķepītis jaunajiem pianistiem

Ceturtdien, 12.janvārī pulksten 16.30 lekcijā un koncertā Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas zālē klausītāji varēs iepazīt ievērojamā latviešu mūzikas vecmeistera Jāņa Ķepīša (1908 – 1989) klaviermūzikas mantojumu.

Latviešu skaņradis absolvēja Valmieras Mūzikas skolas klavieru nodaļu 1926.gadā. Mūzikas studijas Jānis Ķepītis turpināja Latvijas konservatorijā Rīgā, kur 1931.gadā pabeidza Jāzepa Vītola kompozīcijas klasi, pēc tam Paula Šuberta klavieru klasi (1932) un Jāņa Mediņa diriģēšanas klasi (1934).

Savā mūžā daudzpusīgi darbodamies Latvijas mūzikas dzīvē, Jānis Ķepītis guva plašu popularitāti kā pianists – solists, ansambļa spēles mūziķis un koncertmeistars, komponists un ilggadīgs konservatorijas (tagad Latvijas Mūzikas akadēmija) mācībspēks. Komponista daiļrade ietver pāri par 200 dziesmām, operas Minhauzena precības un Indulis un Ārija, baletus Turaidas roze un Vasaras nakts. Jānis Ķepītis ir autors kantātēm un 6 simfonijām, 3 klavierkoncertiem, 3 vijoļkoncertiem, čella koncertam, fagota koncertam, virknei dažāda sastāva kameransambļu, skaņdarbiem soloinstrumentiem ar klavierēm, dziesmām bērniem, tautasdziesmu apdarēm, ievērojamam klavierdarbu skaitam u.c.

Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolā izskanēs Jāņa Ķepīša mazpazīstami klavierskaņdarbi. Īpašu interesi raisa iestudējumi, kas iedzīvina rokrakstos esošos un nepublicētos sacerējumus – cikls jaunajiem pianistiem “Sniega pārslas” (1939), cikls “Portreti” (1946) un divas “Prelūdijas” (1937; 1953). Jāņa Ķepīša klavierdarbu programmas atskaņojums notiek pianistes Noras Lūses tulkojumā.

Kopīgojiet šo ziņu:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.